| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Gjest Guest
|
Posted: Tue May 30, 2006 10:33 am Post subject: Useriøst bil salg ! |
|
|
Hei !
Føler at jeg må "lufte" ut litt etter at jeg og svogeren min føler oss skikkelig lurt i.f.m et mulig kjøp av en -70 Challanger R/T som ble annonsert på Auto DB nå i helga. Besikktiget bilen på søndag kveld og sa vi ville kjøpe bilen for det den var annonsert for, det kom tydelighvis litt for kjapt for selger...!! og han måtte ha betenkningstid. Greit nok, han sier han skal ringe dagen etter. Han ringer senere samme kveld og sier han har blitt budt 10k mere over tlf. og lurer på om vi vilgå opp 5k. Noe som blir avtalt og en muntlig avtale blir gjort om overtagelse av bilen på tirsdag med kontant oppgjør. Ble tilbudt overføring på mandag men ville ha "cash" og da måtte vi nesten vente til tirsdag. Karen virket solid han så vi trodde at vi hadde en avtale. Tlf. kontakt mandag med bereftelse på at avtalen var å hente bilen tirsdag. Mandag kveld ringer han og sier at han har levert bilen til en som bydde 15k mere.....!! Det må vel kunne kalles kontrakts brudd ! Svindel. Ikke en gang ringe å spørre om vi ville gi mere, men vi hadde jo en avtale !
Erland Nordby |
|
| Back to top |
|
 |
Guest
|
Posted: Mon Jun 26, 2006 7:26 am Post subject: |
|
|
Støtter deg i din frustrasjon. En avtale er en avtale og denne bransjen er så liten at det ikke er spesielt smart å opptre på denne måten. Håper du lykkes med å finne bilen etter hvert
Mvh Morten |
|
| Back to top |
|
 |
moparman Hemisfærisk aktiv

Joined: 31 May 2005 Posts: 1250 Location: porsgrunn
|
Posted: Sat Jul 29, 2006 12:51 pm Post subject: Kjøp av bil. |
|
|
Kom med hvem bil det var og eier.
Useriøse folk burte vi bli spart for i hobbybil samenheng.  _________________ moparman
68 dodge charger
74 dodge B200 big block
76 dodge B200 maxi van big block
Massively Over Powered And Respected
chargernorway.com |
|
| Back to top |
|
 |
Wizard Exner - the finned years

Joined: 11 Mar 2007 Posts: 249 Location: Sturkö, Blekinge, Sweden
|
Posted: Wed May 09, 2007 8:28 pm Post subject: |
|
|
Det finns gott om bilskojare - jag har varit ute för en likadan historia i Sverige- hade avtalat tid och pris - bilen såldes ändå - förklaringen? "Cash is King" - utan att ens fråga om jag ville höja.
Det är tyvärr så att vissa säljare inte borde sälja entusiastbilar - vi lägger ju in mer än pengar i saken. Kanske vi borde börja "Svartlista" säljare här? _________________ "Jo, det var bättre förr - till och med framtiden var bättre förr" |
|
| Back to top |
|
 |
oldefar Guest
|
Posted: Wed Nov 28, 2007 3:39 am Post subject: |
|
|
MONY RULES Og dere har jo ingen andre enn dere selv å takke , som hauser prisene opp til det skyhøye, og alikevel handler av de folka dere kritiserer .
Om jeg regner riktig (men mine gamle briller ) gikk prisen opp med 30 lapper fra første avtale. Du kan fly tur-retur U.S.A. for en 10-del av det i tilbudstiden. Så kan du se deg ut en bil selv der borte og kanskje spare 30 lapper isteden.
Einar. |
|
| Back to top |
|
 |
|