| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
karlos cuda Route 66
Joined: 03 Apr 2011 Posts: 40
|
Posted: Sun Apr 03, 2011 11:27 pm Post subject: cuda 318 motor.??? |
|
|
hei. driver å pusser opp en 73 cuda, tar i første omgang karosseri og allt nytt i interiøret, så da må jeg bruke den late orginal motoren.
derfor lurte jeg på om noen har tips til hvilken forgasser og innsug som passer greitt til denne.
skal ha 400 eller 440 motor i den, men det blir ikke i år..
må prøve å få laget en tråd om den, hadde flaks å fikk tak i denne så og si helt rustfri orginal bil. _________________ 1973 Plymouth Cuda |
|
| Back to top |
|
 |
Widing Hemisfærisk aktiv

Joined: 08 Jan 2005 Posts: 172 Location: Skedsmokorset
|
Posted: Mon Apr 04, 2011 9:16 pm Post subject: |
|
|
318 til Barracuda og 'cuda var forskjellige satt opp i 73 du fikk den som 2bbl og 4bbl. Mener det kom standar med 318 4bbl i 'cuda utgaven. Men litt usikker. Mener 73 var siste året med 340. 360 kom først i 74 på 'cuda.
Det er en del ombygging som skal til for å sette inn big block i en small block 'cuda. Fjærer, travers, gear kasse etc. Men dette regner jeg med at du viste.
Når det gjelder trimming, så er ikke jeg den som skal utale meg _________________ 70 'Cuda - 383 - A833 http://cuda.widing.biz/ |
|
| Back to top |
|
 |
moparman Hemisfærisk aktiv

Joined: 31 May 2005 Posts: 1250 Location: porsgrunn
|
Posted: Mon Apr 04, 2011 9:46 pm Post subject: |
|
|
| Jørgen Widing wrote: | 318 til Barracuda og 'cuda var forskjellige satt opp i 73 du fikk den som 2bbl og 4bbl. Mener det kom standar med 318 4bbl i 'cuda utgaven. Men litt usikker. Mener 73 var siste året med 340. 360 kom først i 74 på 'cuda.
Det er en del ombygging som skal til for å sette inn big block i en small block 'cuda. Fjærer, travers, gear kasse etc. Men dette regner jeg med at du viste.
Når det gjelder trimming, så er ikke jeg den som skal utale meg |
Traversen er lik på smal block og big block i alle B og E body.
Er bare a body di ikke er like. Men der får du kjøpt egene motor fester.
Når det gjelder trimming kan du få en smal block som kjører fra big block  _________________ moparman
68 dodge charger
74 dodge B200 big block
76 dodge B200 maxi van big block
Massively Over Powered And Respected
chargernorway.com |
|
| Back to top |
|
 |
karlos cuda Route 66
Joined: 03 Apr 2011 Posts: 40
|
Posted: Mon Apr 04, 2011 11:54 pm Post subject: |
|
|
ja, skal bytte fjærpakker bak å nye hemi staver framme.
men nå i første omgang blir det å friske opp 318,en litt, så den går greit vertfall.. _________________ 1973 Plymouth Cuda |
|
| Back to top |
|
 |
|
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum You can attach files in this forum You can download files in this forum
|
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|